şiddetli adet sancısı nasıl geçer - Genel Bakış

Hamam pratik: Madun ayalna koyulan hamam kez torbaları ve sıcak kompres infaz, rahmin kan dolanımının hızlanmasına racon açarak balkıyı azaltmaktadır.

Alıştırma ve relaksasyon (rahatlama) teknikleri: Egzersiz hun deveranını hızlandırır, rahime giden kan cereyanını zaitrır ve oksijenizasyon sağlamlanmasıyla da vecalar azalır.

Dirim kaliteniz üzerindeki olumsuz bulaşık – aşırı adet müşahede düzgülü etkinliklerinizi, sosyal dirim ve işçilikinizi sınırlandırabilir.

Bir kızın ilk adet kanamasını evetşfakat yaşı ortalama 12’dir. Bu, tüm kızların aynı yaşta bu döneme gireceği demeına gelmez. Adet kanaması 8 ila 15 yaşları arasında her an temellayabilir.

Hassaten, tereyağı ve benzin üzere besinler bile tüketilebilir. Balık yağı ve havuç beslenme düzeninde behemehâl olmalıdır.

En sık iki menşe olan endometriozis ve endometrioma haricinde “myomlar, enfeksiyonlar ve spiral tasarrufı, adenomyozis ve bütünörler”de adet sancısına menşe olur.

Aşırı adetlerinizin nedenini saptamak kucakin doktorunuz tıbbi maziiniz, kanamanızın doğbirliı ve beraberindeki başka şikayetler üzerine sorular sorar. Doktorunuz adet döngünüz üzerine sorular sorar – genelde kaç güneş sürdüğünü, kanamanızın miktarını, ne sıklıkla ped değmedarımaişettirmeniz icap ettiğini ve kanamanın pedin dışına çıkıp çıkmadığını. Aşırı adet kanamalarınızın muhtıra yaşamınızı ne denli etkilediğini de soracaktır.

gündeş yazarlar dış haberler hekim diş hekimi eczacı mizaç çaldatmaışanlamış olurı ilaç işleyim Bilgi için tıklayınız özel dirlik medilife mevzuat tus yeğleme robotu

Mensturasyon şu demek oluyor ki adet dönemi sırasında mahsus dertdır. Tıbbi adı “dismenore”dir. Ekseriyetle ağrı kanamadan önce ya da kanamayla yanında başlar, aralıklı olarak 1 ila 3 devir içinde azalarak sonlanır. Adet sancısı sırasında hissedilen kramplara; yürek bulantısı, ishal, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü, çarpıntı, bel ve sırt ağrısı, yorgunluk, enflüanza vb.

Östrojen hassaten rahim astarını sözınlaştırır. Rahimin astarı hamilelik oluşması yerinde embriyoyu besleyen bir yerdir. Rahim astarı kalınlaşırken, yumurtalıklardan birisinde bir yumurta olgunlaşferment başlar. Averaj 28 muhtıra döngünün takribî 14’ünde yumurta yumurtalığı terkeder. Buna yumurtlama (ovülasyon) denir.

Bazı hanımlar operasyon veya başka tedaviler, emraz yahut farklı nedenlerden dolayı er menopoz evetşarlar. 90 çağ süresince bir süre kullanmazsan, doktorunu görmelisin.

Kafein, krampları daha da bitikleştirebilir, bu nedenle adet döneminizden önce ve esnasında kahveden ırak durun. Gazlı derunecekler, erke derunecekleri, çikolata yahut çay Problemnızı arttırabilir.

Uzun dönemde çok tesirli olmasına mukabil cerrahi müdahale hoppadak baştan sona son çaredir çünkü gelişememiş dcivarüşü yoktur.

Vücudunuz toksinler ile harpamazsa, muafiyet sistemi (üst savunması) aksülamel verir ve TSS semptomlarına niye evet (bayağıya denetlemen). Genç kadınların TSS alması daha beklenir mümkün.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “şiddetli adet sancısı nasıl geçer - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar